Balustrady całoszklane mocowane punktowo

Balustrady samonośne mocowane punktowo za pomocą specjalnie zaprojektowanych rotul znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest minimalna ilość elementów mocujących. Rotule mają kształt owalny lub prostokątny i wykonane są ze stali nierdzewnej.

Balustrada szklana może być wyposażona w poręcz, która jest nakładana od góry na szkło bądź montowana do boku tafli szklanej na specjalnych mocowaniach punktowych.

Grubość szkła stosowanego w balustradach samonośnych wynosi od 12mm do 21,52mm.

Balustrady całoszklane mocowane w profilach

Szkło w profilach aluminiowych doskonale sprawdza się przede wszystkim na balkonach zewnętrznych. Profile można montować zarówno do podłogi jak również do boku stropu. Oba rozwiązania zapewniają bezpieczne i funkcjonalne rozwiązanie, które może zostać dopasowane pod względem kolorystycznym do Państwa potrzeb.

Dodatkowo balustradę szklaną można wzbogacić o pochwyt nakładany na szkło, który usztywni tafle oraz osłoni krawędzie szkła, które są najbardziej narażone na uszkodzenia.

Do balustrad w profilach można zastosować szkło o grubości od 12mm do 21,52mm.

Portfenetry (balustrady francuskie)

To idealne rozwiązanie, które zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo, ale również pozwala cieszyć się nieograniczonym widokiem za oknem.

Balkony francuskie mogą być wykonane ze szkła hartowanego laminowanego o grubości 10-16mm z folią bezbarwną lub matową, które jest zamontowane do elewacji za pomocą uchwytów punktowych. Tafle szklane można wykończyć pochwytem nakładanym na szkło.

Balustrady słupkowe

Aluminiowy system słupkowy stosowany jest na balkonach, klatkach schodowych, tarasach oraz wszelkich innych obiektach o maksymalnym obciążeniu 1 kN/mb balustrady. Aluminium to materiał o bardzo dobrych właściwościach antykorozyjnych, dlatego balustrady aluminiowe nie wymagają żadnej konserwacji i gwarantują zachowanie estetyki przez długie lata użytkowania. System balustrad słupkowych zapewnia maksymalne bezpieczeństwo użytkowania balkonu nadając mu dodatkowo nowoczesny wygląd.
Grubość szkła stosowanego w tego rodzaju balustradach wynosi 6-12mm.

Balustrady zostały przebadane na obciążenie 1 kN i posiadają pozytywną opinię ITB.

Skontaktuj się z nami!

731-730-730

Wybrane realizacje z kategorii balustrady szklane

//